DISCOFOX PDF Drukuj

 

Discofox popularnie nazywany w Polsce „dwa na jeden” (2 na 1) to taniec dyskotekowy, który od wielu lat wciąż pozostaje najpopularniejszym sposobem zatańczenia praktycznie do każdej muzyki, zarówno w wolnym jak i szybkim tempie. Sprawdza się na każdej imprezie niezależnie od tego czy jest to dyskoteka, wesele, studniówka czy sylwester. Może być tańczony zarówno przez osoby młode jak i w wieku dojrzałym, a nieograniczona liczba możliwych do zatańczenia figur i kombinacji sprawia, że taniec ten nigdy się nie nudzi.

W Polsce kariera discofox jest trochę nieformalna. W niektórych szkołach tańca taniec dwa na jeden pojawia się czasem jako jeden z tańców nauczanych na kursach tańca towarzyskiego, wiele akademii tańca taniec ten w ogóle pomija w swoim programie nauczania, a tylko nieliczne szkoły poświęcają mu oddzielne kilkustopniowe kursy.

Discofox to taniec użytkowy, którego największą zaletą jest uniwersalność gdyż może być tańczony praktycznie do każdej muzyki i na każdej imprezie, jest to idealny taniec na wesele zarówno dla gości jak też tańczony często jako pierwszy taniec weselny.

Zachęcamy wszystkich do nauki tańca discofox, który w praktyce przydaje się najczęściej. Proste kroki, ciekawe kombinacje ruchów i energetyczna muzyka gwarantują świetną zabawę i ogromną dawkę energii, która utrzymuje się również po zakończeniu zajęć.
Źródło: discofox.pl.
Studio Tańca i Ruchu EFECT oferuje jedyne w okolicy kursy i warsztaty tańca discofox. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, specjalizujących się w tańcu discofox, systematycznie zdobywających wiedzę i umiejętności na różnorodnych warsztatach tanecznych. Główną zaletą kursów i warsztatów jest możliwość dostosowania kroków do wieku i poziomu zaawansowania tańczących. Na naszych kursach nauczymy Was jak dzięki prostym prowadzeniom, obrotom i krokom budować fantazyjne figury i tworzyć na bieżąco układ, który zachwyci wszystkich wokół. Dzięki tym zajęciom oswoicie się z parkietem i poznacie najważniejsze kroki, które pozwolą odnaleźć się Wam przy każdej muzyce i okazji.
Dbamy o to, żeby repertuar był elastyczny, a kursanci zadowoleni!!